Wydarzenia

Ryzyko znoszenia obiektów pływających z ludźmi w głąb morza

2021-06-21

Mijający weekend był dla nas naprawdę pracowity, nasi ratownicy na całym wybrzeżu udzielali pomocy 23 razy, z czego w samą niedzielę 18 razy. Główną przyczyną naszych interwencji było ratowanie z opresji niesfornych plażowiczów na sprzęcie rekreacyjnym. Apelujemy do plażowiczów, aby z racji na występujące wiatry z kierunków południowych uważali na siebie !!! Ten, a nie inny kierunek występowania wiatrów powoduje powstawanie niebezpieczeństwa zdryfowania w głąb morza materacy, pontonów, dmuchanych zabawek, kajaków i innych obiektów pływających oraz osób, a zwłaszcza dzieci korzystających z tych zabawek.

 

Opracował:
Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy MSPiR

Narodowe Święto Niepodległości

2020-11-11

Życzenia Dyrektora Służby SAR z okazji Święta Niepodległości 11 listopada:
 
Pracownikom obecnym i byłym z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz wszystkim ludziom morza z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, siły i nadziei na drodze ku lepszej wspólnej przyszłości! Niech żyje Polska! Niech żyje Niepodległa!
 

 

Odbiór nowego pojazdu ratowniczego

2020-10-14

W środę 14 października odebraliśmy nowy terenowy samochód ciężarowy Mercedes Unimog przeznaczony ściśle do zadań ratownictwa morskiego. Pojazd ten będzie wykorzystywany przez ratowników Brzegowej Stacji Ratowniczej ze Sztutowa w:
- Ewakuacji poszkodowanych z miejsca akcji
- Transporcie sprzętu medycznego
- Transporcie sprzętu ratownictwa technicznego
- Przewozie ratowników na miejsce akcji
- Wodowaniu łodzi ratowniczej bezpośrednio z plaży

 

Fot: Rafał Goeck

 

Opracował:
Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy MSPiR
Wizyta wiceministra Grzegorza Witkowskiego

2020-09-26

Wizyta dnia 26.09.2020 r. wiceministra Grzegorza Witkowskiego na Brzegowej Stacji Ratowniczej w Sztutowie i złożenie kwiatów od Pracowników MSPiR pod pomnikiem poległych mieszkańców regionu Gdańskiego w obozie Stutthof.

 

Fot: MSPiR

 

Opracował:
Rafał Goeck
Rzecznik Prasowy MSPiR
Dzień Ratownika Morskiego

2020-05-21