Akcje ratownicze i wyjaśniające

Akcje Ratownicze i wyjaśniające

2017-08-20

W dniu 20.08.2017 r. o godz. 2215 Morskie Pomocnicze Centrum Koordynacyjne w Świnoujściu, otrzymało informację od Kapitanatu Portu w Dziwnowie, że jacht "Dziki Ptak" wchodzący do Dziwnowa, stracił napęd u wejścia do portu i dryfuje w stronę falochronu. Na pokładzie jachtu znajduje się 5 osób. Ze względu na duże zagrożenie dla osób przebywających na jachcie, samego jachtu a także dla nawigacji w porcie Dziwów, wysłano do pomocy statek ratowniczy m/s "Cyklon", który podszedł do jachtu i podholował go bezpiecznie do nabrzeża. Jacht zacumował przy nabrzeżu o godz. 2245. O godz. 2250 odtworzono gotowość dla jednostki SAR.

Zdjęcia w galerii - kpt.m/s „Cyklon” Piotr Krzemiński

Opracowała:
Mirosława Więckowska
Rzecznik Prasowy MSPiR
Akcje Ratownicze i wyjaśniające

2017-08-12

W dniu 12.08.2017 r. MRCK otrzymało o godz. 2039 informację o wejściu na mieliznę przy wejściu do portu w Łebie wycieczkowca "Denega", wycieczkowiec wracał do portu z rejsu "Na zachód słońca". Na pokładzie wycieczkowca znajdowało się 53 pasażerów i 5 członków załogi. Do akcji ratowniczej wysłano ratowników z Morskiej i Brzegowej Stacji Ratowniczej w Łebie, którzy przetransportowali  na brzeg 54 osoby i jednego członka załogi. W celu zabezpieczenia wycieczkowca pozostawiono na nim 4 osoby załogi do czasu zejścia z mielizny. Akcję ratowniczą zakończono o godz. 2220. W akcji brały udział jednostki ratownicze  Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa tj. Brzegowa Stacja Ratownicza w Łebie ratownicy pontonami R-24, R-10, R-9  oraz statek ratowniczy m/s "Huragan". Odtworzono gotowość dla jednostek SAR.

 

Opracowała:
Mirosława Więckowska
Rzecznik Prasowy MSPiR

Akcje Ratownicze i wyjaśniające

2017-08-12

W dniu 12.08.2017 MRCK o godz.0004 otrzymało informację z jachtu "Szuwarek",  że jacht wszedł na mieliznę a na pokładzie ma 6 osób. Do akcji ratowniczej wysłano ratowników łodzią R-20 ze statku "Kpt. Poinc", którzy o ogdz, 0046 podjęli z jachtu 4 osoby dorosłe i dwoje dzieci. Podjęci z jachtu nie potrzebowali zaopatrzenia medycznego, zostali przetransportowani na brzeg do miejscowości Rewa. Odtworzono gotowość dla jednostki ratowniczej.

 

Opracowała:
Mirosława Więckowska
Rzecznik Prasowy MSPiR

Akcje Ratownicze i wyjaśniające

2017-06-26

W dniu 26.06.2017 r. o godz. 1602 Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni otrzymało informację od ratowników wodnych z Darłowa, że po zachodniej stronie Darłówka przy gwiazdoblokach falochronu topi się człowiek. Do akcji ratowniczej wysłano ratowników z Morskiej i Brzegowej Stacji Ratowniczej w Darłowie. W czasie prowadzonych działań ratowniczych ustalono, że świadkowie z plaży widzieli topiącego się mężczyznę  wchodzącego z plaży do wody przy falochronie. W miejscu tym fala przybojowa osiągała wysokość 3 m. Niestety miejsce prowadzonej akcji (gwiazdobloki) oraz silna i wysoka fala przybojowa, uniemożliwiły bliskie i bezpieczne  dla ratowników podejście. Akcję ratowniczą zakończono o godz. 1740. Odtworzono gotowość dla jednostek ratowniczych.

 

Opracowała:
Mirosława Więckowska
Rzecznik Prasowy MSPiR

Akcje Ratownicze i wyjaśniające

2017-06-17

W dniu 17.06.2017 r. o godz. 1128  Morskie Pomocnicze Centrum Koordynacyjne w Świnoujściu otrzymało informację o tonącym mężczyźnie przy molo w Międzyzdrojach. Do akcji ratowniczo-poszukiwawczej wysłano jednostkę m/s "Pasat", ponton ratowniczy R-2, Brzegową Stację Ratowniczą z Dziwnowa pontonem ratowniczym R-28 z zaleceniem przeszukania rejonu poszukiwań od strony morza i lądu a takż jednostka Straży Granicznej SG-4. Na miejscu zdarzenia warunki meteirologiczne, wiatr północno-zachodni 4-5 B, temperatura wody 16 0 C, powietrza 14 0 C. Akcję ratowniczo-poszukiwawczą prowadzono do godz. 1615 ze skutkiem negatywnym. Odtworzono gotowość dla jednostek ratowniczych.

Opracowała:
Mirosława Więckowska
Rzecznik Prasowy MSPiR